Zmiana wielu internetowych kanałów informacyjnych — różne szybkości i czas koncentracji uwagi widzów

Wygląda na to, że ci, którzy codziennie prowadzą wiadomości finansowe w telewizji kablowej, znajdują nowe sposoby na zapewnienie ludziom rozrywki i oglądanie ich programu. Kiedy wchodzą w przerwę na stację, pojawiają się różnego rodzaju grafiki, a także popularne motywy dźwiękowe. Ich branding jest absolutnie genialny i wiem o tym, ponieważ jest to coś, co studiuję. Co więcej, ostatnio zauważyłem wszystkie różne kanały informacyjne, które pojawiają się na ekranie.

Na dole będzie jeden ze wszystkimi notowaniami giełdowymi gala prime mma, jeden na górze, który pokazuje cenę ropy, złota, giełdę i rentowność obligacji. Wtedy pojawi się okazjonalny alert wiadomości, który pojawi się z inną prędkością z innego kierunku niż wszystkie pozostałe. Wygląda na to, że te stacje nauczyły się tych samych sekretów, co do utrzymywania koncentracji uwagi ludzkiego umysłu zajętego wszystkimi innymi wizualnymi pokazami. Wystarczy kogoś zahipnotyzować i myślę, że o to im chodzi.

W końcu, jeśli spędzasz dzień z szybko poruszającym się programem telewizyjnym, który nieustannie wzbudza twoją ciekawość wizualnymi atrakcjami, prawdopodobnie nie odwrócisz się i oglądasz więcej reklam podczas przerwy. Czy kiedykolwiek przechodziłeś przez kasyno i obserwowałeś wszystkich ludzi siedzących tam, przesuwających klamki i obserwujących migoczące i migające światła – mając nadzieję na ten dźwięk brzęknięcia, brzęknięcia, brzęknięcia pieniędzy spadających z maszyny, co oznacza, że ​​po prostu wygrał? Czy to nie ta sama sztuczka?

A skoro to działa, czy możemy oczekiwać, że przyszłość multimedialnego e-booka zrobi to samo? Zaczyna się to również dziać online, a wszystkie wyskakujące okienka i zajęte informacje docierają do nas z wielu stron. W dowolnej witrynie z wiadomościami mogą znajdować się trzy lub cztery listy online, które można kliknąć, dotyczące różnych kategorii. Następnie po ich kliknięciu pojawiają się inne opcje, filmy i wszelkiego rodzaju nowe reklamy, które pojawiają się w miarę upływu czasu. To niekończąca się pułapka wizualnego uzależnienia, przynajmniej takie są ich nadzieje.